Jakiego laptopa nie kupować?

Wszędzie w sieci pojawiają się poradniki na temat tego, jakiego laptopa należy wybrać, aczkolwiek trudno jest znaleźć taki, który mówiłby, jakiego nie wybierać. Postaramy się nadrobić ten brak i opisać, jakiego notebooka nie ma sensu kupować, jeżeli zależy nam na tym, żeby dobrze ulokować swoje pieniądze.

Nie kupuj laptopa o małej przekątnej, jeśli…

Potrzebujesz czegoś, na czym masz zamiar pracować lub jeżeli chcesz mieć laptopa, który będzie wykorzystywany głównie do gier. Jasne jest, że mały i lekki laptop to bardzo fajna sprawa. Taka konstrukcja jest wyjątkowo poręczna i sprawdza się w naprawdę różnych zastosowaniach, ale czasami jest po prostu niewystarczająca. Kiedy zależy Ci na tym, żeby laptop był możliwie funkcjonalny, to wybierz takiego, który ma większą przekątną. Najlepiej 15’6 cala. 17-calowe notebooki nie są nam zawsze potrzebne, ale takie, które mają 15’6 cala, to jak najbardziej rozsądne rozwiązanie.

Nie kupuj laptopa ze słabą baterią

Niektóre budżetowe konstytucje są wyposażone w naprawdę słabe baterie. Akumulatory w takich notebookach wystarczają zaledwie na 4-5 godzin pracy, a przy graniu lub oglądaniu filmów czasami tylko na 2-3. To zdecydowanie za mało, no chyba że zawsze masz pod ręką gniazdko, z którego możesz naładować swoje urządzenie. Znacznie lepiej będzie dopłacić nieco więcej i kupić notebooka, który działa na jednym ładowaniu dłużej.

Nie kupuj laptopa ze słabą klawiaturą

Niektóre klawiatury są naprawdę chyba tylko po to, żeby denerwować i wyglądać. Na nic innego się nie zdają, bo korzystanie z nich jest bardzo niewygodne. Dlatego zdecydowanie lepiej będzie, jeżeli sprawdzisz wcześniej, jak sprawuje się klawiatura w notebooku, którego zamierzasz kupić. Oczywiście nie musisz jej testować samodzielnie, ale chociaż sprawdź opinie innych osób, a wtedy dowiesz się, co one o niej sądzą. Jeżeli usłyszysz lub przeczytasz, że dany notebook ma słabą klawiaturę, szukaj innego. Chyba że chcesz cały czas podpinać do niego zewnętrzną klawiaturę.

Nie kupuj laptopa, który ma złe recenzje

W ofercie niemalże każdego producenta są takie laptopy, które można nazwać po prostu niewypałami. To bardzo budżetowe konstrukcje, które stworzono bez dbałości o szczegóły, ze słabych jakościowo materiałów i z najsłabszymi podzespołami. Nawet kiedy zależy Ci na oszczędności, zdecyduj się na to, żeby wybrać notebooka powystawowego, a nie kupuj tego, który źle sprawdza się w testach. Nie chodzi już tylko o to, jakie są jego podzespoły, ale też o to, jaki jest komfort korzystania z niego.

Dodaj komentarz